Articole

Sali Sabri ◉ Viața pe scurt

elefant.ro%20
evomag.ro%20
Sali Sabri ◉ Viața pe scurt
Cornel È™i-a scăpat fetiÈ›a de apele tulburi ale mării negre. Cu preÈ›ul vieÈ›ii. A fost găsit mort în cele din urmă. Inimă de tată.

Am întâlnit un prieten pe care nu-l văzusem de vreo cinci ani. I-am strâns mâna È™i am vrut să-l întreb de sănătate. Mi-a spus că e pe fugă È™i nu are timp de discuÈ›ii acum, dar o să mă caute. El e pe fugă azi, eu-s pe fugă mâine.

În urmă cu mulÈ›i ani, niÈ™te prieteni È™i-au făcut milă de o familie care locuiau în gunoi. La propriu. Le-au construit o căsuță. După vreo doi ani, au făcut treaba mare în casă, au distrus geamuri, uÈ™i, mobilă È™i s-au mutat înapoi la gunoiul lor. De casă se bucură acum o altă familie care chiar aveau nevoie. Cam aÈ™a suntem unii. Cam aÈ™a e viaÈ›a.

Eu am scris un email la vreo optezci de oameni. N-am primit niciun răspuns. De la nimeni. Toți suntem pe fugă.

Prin trecere pe terra, vă salut și eu pe fugă. Timpul mai are răbdare cu noi.

Deocamdată!

Sali Sabri